Američka Tek Data preuzima deo srpske firme OSA

Američka kompanija Tek Data sklopila je sporazum o preuzimanju dela poslovanja srpske firme OSA Računarski inženjering, vodećeg distributera dodate vrednosti u softverskom segmentu u regionu - u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Makedoniji i Albaniji. Dve strane očekuju da će, prema ugovoru, i uz ispunjavanje određenih uslova, akvizicija biti završena do kraja jula 2018., saopštila je danas korporacija Tek Data.Iznos transakcije nije obelodanjen. S ovim sporazumom kompanija Datek Solušens, Tek Datin specijalizovani globalni provajder usluga sa dodatom vrednošću za Autodesk i Autodeskov preprodajni kanal, širi prisustvo na celom Balkanu i distribuciju horizontalnih rešenja, kao što su AutoKAD i AutoKAD LT.

Američka Tek Data preuzima deo srpske firme OSAAmerička kompanija Tek Data sklopila je sporazum o preuzimanju dela poslovanja srpske firme OSA Računarski inženjering, vodećeg distributera dodate vrednosti u softverskom segmentu u regionu - u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Makedoniji i Albaniji.

Dve strane očekuju da će, prema ugovoru, i uz ispunjavanje određenih uslova, akvizicija biti završena do kraja jula 2018., saopštila je danas korporacija Tek Data.

Iznos transakcije nije obelodanjen.

S ovim sporazumom kompanija Datek Solušens, Tek Datin specijalizovani globalni provajder usluga sa dodatom vrednošću za Autodesk i Autodeskov preprodajni kanal, širi prisustvo na celom Balkanu i distribuciju horizontalnih rešenja, kao što su AutoKAD i AutoKAD LT.

Nakon akvizicije, OSA namerava da preoblikuje svoje preostale poslove u preprodaju sa dodatnom vrednošću, koristeći svoje znanje i iskustvo na tržištu.

"Drago nam je što smo nakon više od 25 uspešnih godina u ovom poslu preneli poslovanje Autodesk VAD na kompaniju Datek Solušens, znajući da će biti u dobrim rukama", rekao je Željko Tomić, izvršni direktor i suosnivač kompanije OSA Računarski inženjering d.o.o.

Datek Solušens je specijalizovan za servisno poslovanje kompanije Tek Data, svetskog distributera celovitih tehnoloških proizvoda, usluga i rešenja.

Datek Solušens opslužuje potrebe više od 400 visoko specijalizovanih Autodesk distributera širom sveta, od strateškog razvoja i upravljanja kanala do specijalizovane industrijske obuke, poslovne inteligencije i generisanja tražnje, navodi se u saopštenju.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik